NOTOWANIA KLIENTÓW:
  1. Powrót

APS Energia z nowym kontraktem w obszarze rynku transportu i trakcji

Producent systemów zasilania podpisał z Grupą H. Cegielski-Poznań kontrakt warty ponad 16,5 mln zł netto. Umowa obejmuje dostawę przetwornic statycznych oraz systemów diagnostyki i rejestracji dla wagonów kolejowych. Termin rozpoczęcia realizacji zlecenia ustalono na II kwartał 2018 roku.

Kontrakt z Grupą H. Cegielski stanowi dla nas kolejny ważny krok w stronę dywersyfikacji przychodów. Efekty tej umowy będą widoczne od II kwartału 2018 roku. W każdym nowoczesnym państwie obszar transportu i komunikacji stanowi podstawę rozwoju. Z tego powodu to najbardziej dofinasowany segment rynku, charakteryzujący się dużym portfelem zamówień. Spodziewam się, że w niedalekiej przyszłości sprzedaż dla segmentu Transportu i Trakcji Jezdnej (T&T) będzie stanowić istotną część przychodów spółki. Wiążemy z nim bardzo duże nadzieje. Uruchamiamy produkcję seryjną, powtarzalną, bardzo korzystnie rozłożoną w czasie, praktycznie każdego tygodnia będziemy systematycznie produkowali po kilka systemów. Mamy ambitne plany, a naszym strategicznym celem jest uzyskanie docelowo w Polsce minimum 50% przychodów firmy z segmentu trakcji jezdnej – mówi Piotr Szewczyk, prezes zarządu APS Energia.

Grupa nieustannie rozwija swoje kompetencje w zakresie produktów przeznaczonych dla branży kolejowej. Od 2013 r. w APS Energia działa Departament Trakcji, którego zadaniem jest opracowywanie nowych rozwiązań stosowanych m.in. w tramwajach, metrze, trolejbusach, wagonach oraz innych zespołach trakcyjnych.

APS Energia ma już za sobą dostawy blisko 500 systemów dla branży kolejowej, użytkowanych zarówno na rynku polskim jak i zagranicznym. W ostatnim kwartale zakończyliśmy prace nad projektem innowacyjnej przetwornicy statycznej dedykowanej dla taboru. Obecnie przymierzamy się do nowego przedsięwzięcia i pracujemy nad kolejnymi urządzeniami dla trakcji jezdnej, jak np. nowe typoszeregi przetwornic oraz kompleksowe rozwiązania do zasilania pojazdów trakcyjnych. Kolejnym etapem rozwoju naszego T&T będzie ekspansja na rynki eksportowe – mówi Paweł Szutko, Dyrektor Departamentu Trakcji APS Energia

APS Energia już od kliku lat posiada certyfikat IRIS umożliwiający sprzedaż produktów na rynku kolejowym. Od roku 2018 wprowadzony certyfikat ISO/TS 22163 zastępujący standard IRIS. Audyt związany z pozyskaniem tego certyfikatu planowany jest na I kwartał 2018 roku.

W listopadzie br. spółka otrzymała „Świadectwo Zgodności” PKP Intercity, które umożliwia dostawy sprzętu bez konieczności przeprowadzania FAT (Factory Approval Test), czyli testów odbioru technicznego urządzeń w firmie z udziałem zewnętrznych ekspertów.

notowania APS Energia:
Zainteresowany spółką?
Zapraszamy do śledzenia profilu APS Energia na Akcjonariat.pl

Zobacz inne aktualności