NOTOWANIA KLIENTÓW:
  1. Powrót

Rekordowe otwarcie w APS Energia

Pierwszy kwartał tego roku przyniósł spółce rekordowe przychody oraz znaczące zyski. To wszystko w zwykle najsłabszym okresie roku.

Według wstępnych wyników przychody grupy w minionym kwartale wyniosły 29,5 mln zł (+59% r/r). EBITDA sięgnęła 5,1 mln zł, a zysk operacyjny 4,4 mln zł. W analogicznym okresie 2017 roku odnotowano straty w wysokości odpowiednio -1,6 mln zł i -2,3 mln zł. Na poziomie netto strata -2,4 mln zł zamieniła się w zysk wynoszący 3,3 mln zł.

Za rekordowy poziom przychodów I kwartału odpowiada głównie znaczny wzrost sprzedaży na rynku rosyjskim. Zyski zanotowane na wszystkich poziomach sprawozdania z całkowitych dochodów są konsekwencją zwiększenia o 59 % przychodów w zwykle najsłabszym dla grupy I kwartale roku, wzmocnienia polityki wzrostu marż oraz efektem nakładów inwestycyjnych poniesionych w poprzednich okresach – czytamy w komunikacie APS Energia.

Spółka przy okazji publikacji wyników rocznych podała, że wartość portfela zamówień na 2018 rok jest najwyższa w historii grupy i przekraczała 43,5 mln zł. Do tego zamówienia mają być realizowane na wyższych marżach niż w 2017 roku, co pokazał miniony kwartał. Ostateczne wyniki finansowe za I kwartał 2018 roku ukażą się 18 maja.

Poprawa marż to jeden z naszych podstawowych bieżących celów operacyjnych. Skuteczniej budujemy nie tylko większy portfel w układzie rok do roku, ale i bardziej dochodowy. Rentowność na poszczególnych kontraktach obecnie wygląda dużo lepiej niż w 2017 roku. Przede wszystkim pozyskaliśmy duże zlecenie z energetyki atomowej, które tradycyjnie powinno być realizowane na wysokich marżach. W innych segmentach też widzimy poprawę – mówił w ostatnim wywiadzie dla Akcjonariat.pl Piotr Szewczyk, prezes APS Energia.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni akcje spółki zdrożało o blisko 17%.

Źródło: Akcjonariat.pl

notowania APS Energia:
Zainteresowany spółką?
Zapraszamy do śledzenia profilu APS Energia na Akcjonariat.pl

Zobacz inne aktualności