NOTOWANIA KLIENTÓW:
  1. Powrót

Rekordowe przychody i zysk British Automotive Holding

British Automotive Holding S.A. (BAH) w 2017 r. zwiększył przychody o 12,9 proc, do 742,6 mln zł, wypracowując najwyższy w historii zysk netto w wysokości 48,1 mln zł. O rekordowych wynikach finansowych z działalności motoryzacyjnej przesądziły najwyższe w historii wolumeny sprzedaży aut Jaguar Land Rover. Motorem wzrostu był m.in. bardzo udany debiut modelu Range Rover Velar.

Przychody British Automotive Holding w 2017 roku wyniosły 742,6 mln zł, wobec 657,6 mln zł w 2016 roku. Zysk netto wzrósł rok do roku o prawie 3% i wyniósł 48,1 mln zł.

Segment aut premium rośnie w Polsce z dwucyfrową dynamiką. Skutecznie wykorzystując olbrzymi potencjał rynkowy oferty Jaguar Land Rover jesteśmy jednym z beneficjentów tego trendu. W ubiegłym roku po raz kolejny znacznie zwiększyliśmy liczbę sprzedanych aut. Intensywnie rozwijamy również sprzedaż części zamiennych i usług serwisowych oraz używanych samochodów premium. W 2018 r. chcemy kontynuować dynamiczne wzrosty, inwestując jednocześnie w rozwój sieci dilerskiej oraz ofertę aftersales. Dzięki temu budujemy długotrwałą wartość dla akcjonariuszy i zapewniamy wysoki potencjał dywidendowy spółki – podkreśla Mariusz Książek, prezes British Automotive Holding S.A.

Grupa British Automotive Holding zamknęła 2017 r. z ponad 20-proc. wzrostem wolumenu sprzedaży samochodów Jaguar i Land Rover, osiągając rekordowy poziom 2,5 tys. sprzedanych aut. Jednym z najlepiej sprzedających się modeli był, debiutujący w połowie 2017 r. Range Rover Velar. Mimo że w ofercie BAH dostępny był zaledwie przez 6 miesięcy ubiegłego roku, do klientów trafiło 229 egzemplarzy. Stanowi to ponad 9 proc. całej sprzedaży Grupy. Najpopularniejszych autem w gamie BAH był, podobnie jak i w 2016 r., Range Rover Sport, który w 2017 r. odpowiadał za jedną piątą wolumenu.

Wyniki sprzedaży po pierwszych miesiącach obecnego roku pokazują, że mamy potencjał, aby kontynuować dwucyfrową dynamikę wzrostu. Tym bardziej, że w 2018 r. w nasza oferta poszerza się o pierwszego kompaktowego SUV-a Jaguara - E-Pace (już w sprzedaży) oraz pierwszy w pełni elektryczny Jaguar I-Pace, który pojawi się w salonach w drugiej połowie roku. Dane rynkowe pokazują, że auta elektryczne cieszą się w Polsce coraz większą popularnością, a infrastruktura do obsługi aut elektrycznych jest systematycznie rozbudowywana. W 2018 r. dostępne będą także bestsellery Land Rover po gruntownym face-liftingu: Range Rover Sport i flagowy model Range Rover, w tym w wersji PHEV (plug-in hybrid) – mówi Arkadiusz Miętkiewicz wiceprezes zarządu British Automotive Holding S.A.

Aby utrzymać wysokie tempo wzrostu, rozwijamy sprzedaż do klientów flotowych, a także ofertę samochodów używanych z gwarancją. Podnosimy też standardy w salonach dilerskich zgodnie z globalną strategią JLR. Na drugi kwartał tego roku zaplanowaliśmy również otwarcie kolejnego obiektu JLR w Warszawie – klubu miłośników motoryzacji brytyjskiej przy ul. Wawelskiej. W planach mamy jednocześnie kolejny salon w stolicy oraz obiekty w Katowicach i Trójmieście – wymienia Arkadiusz Miętkiewicz.

Rozbudowa własnej sieci dilerskiej tak, aby być obecnym fizycznie we wszystkich kluczowych regionach Polski, to jeden z fundamentów strategii Grupy BAH a najbliższe lata.

BAH, zgodnie ze zaktualizowaną polityką dywidendową, będzie jedną z najhojniejszych spółek dywidendowych na warszawskim parkiecie. Spółka chce wypłacać akcjonariuszom 80 proc. zysku, co przy obecnym kursie implikuje stopę dywidendy ma poziomie co najmniej 10%. Co więcej, spółka będzie dzielić się z zyskiem akcjonariuszami co kwartał, nawiązując do najlepszych praktyk podmiotów notowanych na największych światowych giełdach. W 2018 roku akcjonariusze BAH otrzymają wypłatę aż trzykrotnie: z zysku za 2017 r. w maju i sierpniu, a następnie zaliczkową za rok 2018 w grudniu.

notowania British Automotive Holding:
Zainteresowany spółką?
Zapraszamy do śledzenia profilu British Automotive Holding na Akcjonariat.pl
KONTAKT DS. PR:
Błażej Dowgielski
+48 692 823 744
e-mail: b.dowgielski@makmedia.pl

Zobacz inne aktualności