NOTOWANIA KLIENTÓW:
  1. Powrót

VIGO System – rekordowy początek roku

Spółka z Ożarowa Mazowieckiego zwiększyła w I kw. 2018 r. sprzedaż aż o 44% rdr. wypracowując 9,06 mln zł przychodów. To najlepszy kwartalny wynik w dotychczasowej historii VIGO System. Giełdowa spółka odnotowała wzrost w każdym z kluczowych segmentów produktów – przemysłowym, aplikacjach bezpieczeństwa transportu oraz produktach dla sektora obronnego.

Konsekwentna, wytężona praca nad promocją naszych unikalnych produktów, zacieśnianiem relacji z klientami i poszerzaniem bazy odbiorców przynosi zakładane, satysfakcjonujące efekty. Na skokowy wzrost sprzedaży w I kw.  2018 r. złożyły się zarówno większe zamówienia od współpracujących z nami od lat kontrahentów, których produkty sprzedają się coraz lepiej, jak i zlecenia od nowopozyskanych klientów m.in. z Dalekiego Wschodu. Wypracowane w I kw. 2018 r. wyniki stanowią dobry prognostyk dla wyników sprzedaży w kolejnych okresach. Mamy potencjał, by dalej zwiększać sprzedaż, niezmiennie jesteśmy przekonani, że 2018 r. zakończymy z dwucyfrowym wzrostem przychodów, do poziomu 40 mln zł – ocenia Adam Piotrowski, prezes VIGO System.

Za ponad połowę wypracowanych w I kw. 2018 r. przychodów odpowiadała sprzedaż detektorów dla odbiorców z szeroko pojętego sektora przemysłowego. Motorem wzrostu sprzedaży w tym segmencie były detektory wykorzystywane w urządzeniach do analizy gazów, przy kontroli pracy laserów czy w przemyśle półprzewodnikowym. – Siłą segmentu przemysłowego jest zdywersyfikowane grono rosnących w siłę średniej wielkości odbiorców. Ścisła współpraca technologiczna z firmami przemysłowymi, zacieśnianie relacji biznesowych, zmiana roli VIGO System ze sprzedawcy samych detektorów na dostawcę zintegrowanych modułów detekcyjnych,  przekłada się na stabilny, dynamiczny wzrost sprzedaży – komentuje Adam Piotrowski.

Na drugim miejscu największych kontrahentów, pod względem wielkości obrotów w I kw. 2018 r., uplasowali się producenci rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa transportu, wykorzystywanych m.in. w kolejach szybkich prędkości. Sprzedaż w tym segmencie wygenerowała ponad 20% całkowitych obrotów Spółki w minionym okresie.

Najniższe miejsce na podium w sprzedażowym rankingu VIGO System zajęły w I kw. detektory sprzedawane firmom z branży zbrojeniowej,  w tym francuskiej firmie Zodiac Aerotechnics, która w grudniu 2017 r. zamówiła w Spółce detektory wykorzystywane dla produkcji inteligentnej amunicji o wartości około 3,9 mln zł. Zgodnie z umową dostawy w ramach kontaktu mają zostać zrealizowane do połowy maja br. – Realizacja zlecenia od francuskiego kontrahenta przebiega zgodnie z planem, nie ma zagrożeń dla jego terminowego wykonania. W I kw. rozliczyliśmy ok. 25% realizowanego zamówienia – informuje prezes giełdowej spółki.

notowania VIGO System:
Zainteresowany spółką?
Zapraszamy do śledzenia profilu VIGO System na Akcjonariat.pl

Zobacz inne aktualności