NOTOWANIA KLIENTÓW:

Torpol idzie po kolejny rekordowy rok

W pierwszej połowie 2019 roku giełdowy lider infrastruktury kolejowej w Polsce odnotował skokową poprawę sprzedaży oraz zysków względem analogicznego okresu w roku ubiegłym. Portfel zamówień Grupy obecnie kształtuje się na poziomie ponad 4,17 mld zł netto. Torpol opublikował strategię na lata 2019-2023, przyjęty plan zakłada m.in. skumulowane przychody na poziomie ponad 8,8 mld zł.

GK ZM ROPCZYCE z rekordowym zyskiem netto

W I półroczu 2019 roku Grupa Kapitałowa producenta materiałów ogniotrwałych wypracowała najwyższy w historii zysk netto na poziomie ponad 16 mln zł. Spadek zysku operacyjnego oraz nieznaczne pogorszenie sprzedaży w II kwartale br. to głównie efekt widocznego osłabienia koniunktury gospodarczej szczególnie w branży hutnictwa żelaza i stali w Europie i w Polsce, a także wysokiej bazy porównawczej w analogicznym okresie roku ubiegłego, w którym Spółka wypracowała rekordowe wyniki. Prezes jednak podkreśla, że strategia Spółki zakłada długoterminowy wzrost.

TORPOL zawarł umowę na realizację przebudowy stacji Łódź Kaliska

W dniu dzisiejszym, na peronie stacji Łódź Kaliska, odbyło się uroczyste podpisanie umowy na wykonanie prac projektowych i robót budowlanych na stacji Łódź Kaliska w ramach projektu pn.: „Prace na liniach kolejowych nr 15, 16 na odcinku Łódź Kaliska – Zgierz – Kutno” oraz projektu pn.: „Dokończenie budowy wiaduktu wschodniego na stacji Łódź Kaliska”.

Hot Shot Burn w Early Access od 15 sierpnia 2019 r.

Już za 9 dni Hot Shot Burn, gra z gatunku party brawler wyprodukowana przez Artifex Mundi, zostanie udostępniona graczom w formule Early Access na platformie Steam. Premiera pełnej wersji gry na PC i konsole jest planowana w pierwszym kwartale 2020 r.

Torpol zmodernizuje dostęp do portów w Szczecinie i Świnoujściu za ponad 1,44 mld zł

Torpol podpisał z PKP PLK i Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście umowy o łącznej wartości 1,44 mld zł netto (niemal 1,8 mld zł brutto). Celem jest poprawa dostępu kolejowego do portów morskich.

 1. Wszystkie spółki
 2. Aplisens
 3. APS Energia
 4. BIOMED-LUBLIN
 5. British Automotive Holding
 6. Cognor
 7. CORMAY
 8. EC Będzin
 9. Elektrotim
 10. Esotiq & Henderson
 11. FERRUM
 12. GROCLIN
 13. i2 Development
 14. P.A. Nova
 15. REINO Partners
 16. Synektik
 17. TORPOL
 18. VANTAGE Development
 19. VIGO System
 20. ZM Ropczyce