NOTOWANIA KLIENTÓW:
  1. Powrót

Analitycy wierzą w Groclin

Według specjalistów Domu Maklerskiego BDM walory producenta wyposażenia i akcesoriów samochodowych oferują potencjał wzrostowy. Dlatego zalecają kupowanie papierów spółki, wyceniając je na 17,60 zł.

 Autorzy rekomendacji optymistycznie oceniają perspektywy spółki, wskazując na jej duży potencjał do poprawy wyników finansowych w kolejnych latach. 

 Pozytywnie odnosimy się do restrukturyzacji, która w tym roku powinna zostać zakończona, a jej pozytywne efekty według nas z kwartału na kwartał będą coraz bardziej widoczne. Zgodnie z nową strategią Groclin koncentruje się na rozwoju w segmencie produkcji poszyć, co zaowocowało systematycznym pozyskiwaniem nowych kontraktów - podkreślają analitycy DM BDM.

Uważamy, że pomimo wzrostu kursu akcji Groclinu jaki miał miejsce w tym roku jest to nadal atrakcyjna propozycja inwestycyjna. Ku takiej opinii skłania nas udana restrukturyzacja skutkująca wejściem na ścieżkę trwałej poprawy wyników jeszcze w 2015 roku oraz wyraźny wzrost portfela zamówień jaki miał miejsce od II połowy 2015 roku – podsumowują analitycy.

Prognoza analityków DM BDM zakłada, że w 2016 roku zysk netto Groclinu wyniesie 6 mln zł przy przychodach sięgających 266 mln zł. W kolejnym roku zysk netto wzrośnie do 16 mln zł, a sprzedaż zwiększy się do 357 mln zł.

notowania GROCLIN:
Zainteresowany spółką?
Zapraszamy do śledzenia profilu GROCLIN na Akcjonariat.pl

Zobacz inne aktualności