NOTOWANIA KLIENTÓW:
  1. Powrót

Aplisens: Produkcja przepływomierzy i sprzedaż w USA ruszą w 2019 roku

Producent aparatury kontrolno-pomiarowej zamierza uruchomić seryjną produkcję przepływomierzy elektromagnetycznych w pierwszej połowie przyszłego roku. W poszukiwaniu perspektywicznych rynków zbytu Aplisens chce pojawić się w USA i Turcji.

Akcjonariat.pl: Spółka ma za sobą obiecujący początek roku – w pierwszym kwartale przychody i zyski rosły w dwucyfrowym tempie. Czy równie udany może być cały 2018 rok?

Adam Żurawski, prezes Aplisensu: Sezonowo drugie półrocze jest lepsze od pierwszego. Podobnie powinno być w tym roku. W całym 2018 roku oczekujemy stabilnego wzrostu. W pierwszym kwartale motorem wzrostu był rynek WNP, gdzie nasze przychody wzrosły blisko 26%. Nie bez znaczenia była tu niska baza. Rynek ten nie wygląda źle, ale większa dynamika jest tłumiona przez sankcje gospodarcze nałożone na Rosję. Niemniej oczekuję, że założony w strategii wzrost na rynku WNP na poziomie 10% uda się zrealizować. Zgodnie z planem realizujemy sprzedaż w krajach Unii Europejskiej. To oznacza, że przyjęty wzrost w całym 2018 roku w wysokości 14% prawdopodobnie będzie osiągnięty. Spośród głównych rynków zbytu najtrudniej będzie zrealizować plan na krajowym rynku, gdzie założyliśmy dynamikę w przedziale 5-9%. Problemem jest brak inwestycji w sektorze energetycznym. Niewiadomą jest też ostateczny wynik na rynkach pozostałych. Wprawdzie to najmniej ważnych dla nas rynek z punktu widzenia wielkości sprzedaż, ale w przyszłości może być perspektywiczny. Na razie odczuwamy brak zamówień z Ameryki Południowej. Do tego nie potwierdziły się duże oczekiwania związane z potencjalnym zbytem w Iranie.

Skoro jesteśmy przy zagranicznych rynkach to gdzie widzicie największy potencjał w perspektywie najbliższych lat?

Sprzedajemy nasze produkty do około 100 krajów. Jednym z ciekawszych rynku są Stany Zjednoczone. Jednak zanim ruszymy tam ze sprzedażą musimy zdobyć stosowne certyfikaty. Sprzedaż w USA chcielibyśmy realizować począwszy od 2019 roku. Nadal wierzymy w rozwój w Turcji, choć kraj ten boryka się z problemami gospodarczymi. Jednak jest to olbrzymi rynek zbytu i chcielibyśmy tam zaistnieć. Nie wykluczone, że w perspektywie najbliższych miesięcy utworzymy tam spółkę. Poza tradycyjnie największymi dla nas rynkami zbytu – kraje WNP i UE – coraz więcej sprzedajemy do Korei Południowej, Wietnamu i Pakistanu.

W przyszłości dodatkowym impulsem, który mógłby zwiększyć przychody jest inwestycja związana z produkcją przepływomierzy elektromagnetycznych. Na jakim etapie znajduje się projekt?

Dalsza część wywiadu na stronie Akcjonariat.pl

Aplisens i makmedia to:
6 lat współpracy
82 proc. wzrost kursu
7 rekomendacji
notowania Aplisens:
Zainteresowany spółką?
Zapraszamy do śledzenia profilu Aplisens na Akcjonariat.pl
KONTAKT DS. PR:
Grzegorz Grelo
600 450 074
e-mail: g.grelo@makmedia.pl

Zobacz inne aktualności