NOTOWANIA KLIENTÓW:
  1. Powrót

Artifex Mundi - 12 premier gier HOPA w II kw. 2017 r.

Giełdowa spółka w II kwartale planuje wprowadzić na platformy mobilne oraz PC pięć nowych gier HOPA (Hidden Object Puzzle Adventure), jak również wystartować ze sprzedażą 5 znanych już graczom tytułów na platformach Xbox One oraz PS4 oraz wprowadzić grę Eventide: Slavic Fable na platformy Apple TV i Amazon Fire TV.

Realizując plan dywersyfikacji biznesu Artifex Mundi poszerza portfolio gatunkowe gier. W ramach amLab – projektu prezentowania pomysłów i wczesnych prototypów gier graczom, Artifex Mundi w najbliższy weekend zaprezentuje, podczas festiwalu Pyrkon, 5 prototypów gier premium z gatunków innych niż HOPA oraz jedną grę free-to-play.

- Sukcesywny rozwój portfolio gier HOPA, zapewniający stabilnie rosnące przychody z ich skutecznej komercjalizacji, jest jednym z filarów strategii rozwoju  Artifex Mundi. Na koniec I kwartału 2017 r. w naszym portfolio mieliśmy 50 gier HOPA,  dostępnych na urządzeniach mobilnych, PC oraz, w coraz większym stopniu, na platformach konsolowych. W II kwartale 2017 r. chcemy wzbogacić nasz portfel o 5 kolejnych, zupełnie nowych tytułów. Równolegle do powiększania portfela gier staramy się docierać do coraz szerszego grona graczy, wprowadzając na konsole, jak również inne platformy najbardziej popularne z naszych gier, dostępne do tej pory na PC i urządzeniach mobilnych – komentuje Tomasz Grudziński, prezes Artifex Mundi.

Do końca czerwca Artifex Mundi wprowadzi do sprzedaży piątą odsłonę dobrze znanej graczom serii The Secret Order The Buried Kingdom oraz trzeci tytuł z serii Queen's Quest - The End of Dawn. Ponadto do sprzedaży trafią 3 zupełnie nowe tytuły HOPA: Persian Nights: Sands of Wonders, Scarlett Mysteries: The Cursed Child oraz Ghost Files: The Face of Guilt.

W II kwartale Artifex Mundi planuje wydać na platformę PS4 popularne Eventide: Slavic Fables, Enigmatis 2: The Mists of Ravenwood   i Dark Arcana: The Carnival, podczas gdy na Xbox One graczom zostaną udostępnione: Grim Legends 2: Song of the Dark Swan oraz  Lost Grimoires: Stolen Kingdom. Ponadto w II kwartale Eventide: Slavic Fables zadebiutuje na platformach Apple TV i Amazon Fire TV

Strategia rozwoju Artifex Mundi zakłada stworzenie nowych, istotnych segmentów działalności w ramach biznesu gier komputerowych: produkcji i wydawania gier monetyzowanych w modelu free-to-play oraz produkcji i wydawania gier premium z gatunków innych niż HOPA. By zwiększyć szanse na sukces w tych obszarach Artifex Mundi podjął decyzję o równoległym wzroście skali działalności produkcyjnej oraz uruchomieniu inicjatywy amLab – laboratorium gier Artifex Mundi, zakładającej testowanie opracowywanych produktów na graczach już na wczesnym etapie prac deweloperskich. W ramach tej inicjatywy podczas konwentu Pyrkon, zaplanowanego na 28-30 kwietnia, graczom zaprezentowanych zostanie 6 prototypów gier (5 tytułów premium i jeden free-to-play):

  • Bladebastards - dynamiczny hack`n`slash z kooperacją dla 4 osób,
  • Insection – prototyp  platformowej, dynamicznej gry akcji, w której gracz wciela się w rolę łucznika potrafiącego kontrolować czas,
  • Matryoshka – prototyp  surrealistycznej i pełnej sarkazmu przygodowej gry point & click,
  • Rockpaper Dungeon  – połączenie RPGa i mobilnej gry logicznej,
  • Tasty Family – prototyp gry przygodowo-zręcznościowej z grafiką w stylu pixel art,
  • Shrubbery – prototyp gry free-to-play, łączącej gameplay logiczny z rodziny match-3 z RPG-owym zbieraniem przedmiotów i rozwojem bohatera w świecie fantasy.

- Wizja rozwoju Grupy Artifex Mundi zakłada, że już w 2020 r. o wartości Grupy decydować będą trzy filary biznesu – gry HOPA, inne gry premium oraz potencjalnie najważniejszy z segmentów – gry free-to-play. Naszym celem jest, by jeszcze w 2017 r. rozpocząć soft-launch kolejnych tytułów  free-to-play,  a najpóźniej w 2018 r. wprowadzić  do sprzedaży pierwsze z gier premium z gatunków innych, niż HOPA. Selekcjonując, w ramach amLab, pomysły na gry o największym potencjale rynkowym, obniżamy ryzyko biznesowe i zwiększamy szanse na sukces, w tym również biznesowy – komentuje Tomasz Grudziński.

Zobacz inne aktualności