NOTOWANIA KLIENTÓW:
  1. Powrót

Flavio Finotello wzmacnia kadrę menedżerską Grupy Cormay

Doświadczony menedżer i specjalista od sprzedaży decyzją Rady Nadzorczej Cormay dołączył do Zarządu giełdowej spółki. Finotello będzie w GK Cormay kierował działami sprzedaży, marketingu oraz odpowiadał za skuteczne wprowadzenie na globalny rynek nowych analizatorów – biochemicznego Equisse i hematologicznych Hermes Senior i Hermes Junior.

- Grupa Cormay wkracza w kluczowy etap rozwoju, związany z wprowadzeniem na rynek pierwszych  w historii spółki własnych analizatorów Equisse, Hermes Senior i Hermes Junior. Skuteczna komercjalizacja tych urządzeń stwarza dla GK Cormay  bezprecedensową w swojej historii szansę na znaczący wzrost wartości i awans do najwyższej światowej ligi dostawców analizatorów biochemicznych i hematologicznych. Mając to na uwadze Rada Nadzorcza Cormay postanowiła wzmocnić, w tym kluczowym momencie, kadrę menedżerską Grupy osobą Pana Flavio Finotello, najwyższej klasy menedżera i specjalisty w rozwijaniu produktów i ich sprzedaży. „Wierzymy, że Zarząd Cormay, wzmocniony kompetencjami i doświadczeniem Pana Finotello, wprowadzi Grupę Cormay na ścieżkę dynamicznego wzrostu” – komentuje Konrad Łapiński, Przewodniczący Rady Nadzorczej Cormay S.A. 

Flavio Finotello ma blisko 30-letnie doświadczenie w pracy w międzynarodowych grupach z branż chemicznej i hi-tech. Absolwent Uniwersytetu w Melbourne, swoją karierę rozwijał m.in. w spółkach z grupy Imperial Chemical Industries oraz w australijskiej spółce Varian, zależnej od amerykańskiego producenta aparatury badawczo-naukowej. Od końca lat 90 związany z dzisiejszą Linde Group, początkowo jako business manager w BOC Gases, a od połowy pierwszej dekady XX wieku kierujący działem gazów specjalnych w regionie Europy Wschodniej Linde Group. W swojej dotychczasowej karierze Finotello odpowiadał m.in. za rozwijanie sprzedaży, w tym wprowadzaniu produktów na nowe rynki.

notowania CORMAY:
Zainteresowany spółką?
Zapraszamy do śledzenia profilu CORMAY na Akcjonariat.pl

Zobacz inne aktualności