NOTOWANIA KLIENTÓW:
  1. Powrót

Groclin Group z kontraktem na 15 mln euro

Wchodzący w skład Grupy Groclin -  CADM Automotive zacieśnia współpracę ze światowym potentatem branży automotive - Varroc Lighting. Umowa przewiduje świadczenie przez CADM usług projektowych w segmencie oświetlenia zewnętrznego w branży motoryzacyjnej i powołanie centrum projektowego Varroc w Krakowie. Współpraca przewidziana jest na okres 5 lat. Wartość kontraktu może wynieść do 15 mln euro.

- To kolejny, po przejęciu CTRLCad, otworzeniu biura w Monachium oraz wejściu na rynek pojazdów szynowych, kamień milowy w rozwoju CADM Automotive.  Jestem przekonany, że rozpoczęcie działalności centrum inżynieryjnego w Krakowie w oparciu o ścisłą współpracę z globalnym potentatem jakim jest VARROC Lighting Systems przyczyni się do wzrostu tempa rozwoju organicznego CADM Automotive, choć już teraz biuro może pochwalić się wzrostem skali działalności i budową portfela zamówień na kolejne lata. Mariaż z VARROC Lighting Systems może stać się katalizatorem jeszcze szybszego rozwoju CADM. Warto podkreślić, że CADM Automotive odgrywa coraz istotniejszą rolę w wynikach finansowych Grupie Groclin. Jako przykład może posłużyć wskaźnik EBITDA, który od momentu przyłączenie CADM do Grupy Groclin dwa lata temu, sukcesywnie wzrasta – mówi Andre Gerstner, prezes Grociln Group.

Kontrakt z Varroc jest realizacją strategii Groclin Group, która koncentruje się na działalności inżynieryjno-projektowej.

- Umowa z Varroc to jeden z etapów rozwoju CADM-u. Pracujemy nad kolejnymi kontraktami. Rok 2017 r. zakończył się znacznie lepiej niż zakładaliśmy na początku. Ten jak widać zapowiada się jeszcze lepiej, Chciałbym, aby w ramach nowej strategii rozwoju grupy Groclin, CADM Automotive stał się jej trzonem. Jesteśmy rentowni, działamy na perspektywicznym rynku. Przyszłość to inżyniering. Przyszłość to CADM – podkreśla Michał Laska, prezes CADM Automotive i wiceprezes Groclin Group.

   CADM Automotive jest liderem wśród firm inżynieryjnych w Polsce działających na rzecz branży motoryzacyjnej. Przedmiotem działalności firmy jest wykonywanie profesjonalnych usług projektowych dla producentów oryginalnego wyposażenia - głównie w branży automotive, kolejowej i lotniczej. Główne obszary działalności to wykończenie wnętrza - w tym fotele, pokrowce, konsole środkowe, listwy drzwiowe i deski rozdzielczej. CADM Automotive dostarcza również klientom projekty systemów uszczelniających, układów wydechowych i systemów oświetleniowych. Od 2016 r. CADM Automotive wchodzi w skład Groclin Group.     Varroc Lighting Systems Spółka z o.o. jest częścią Varroc GROUP - globalnego dostawcy komponentów samochodowych, dostarczającego niestandardowe rozwiązania projektowe oraz oferującego innowacyjny rozwój produktów dla zewnętrznych systemów oświetlenia pojazdów.

notowania GROCLIN:
Zainteresowany spółką?
Zapraszamy do śledzenia profilu GROCLIN na Akcjonariat.pl

Zobacz inne aktualności