NOTOWANIA KLIENTÓW:
  1. Powrót

GROCLIN z coraz lepszą perspektywą

Producent poszyć samochodowych wygasza nierentowne kontrakty, ogranicza koszty i przenosi produkcję za granicę. Dzięki sprzedaży części biznesu, obecnie Groclin nie posiada zadłużenia. Zarząd wierzy, że dzięki temu otwierają się przed spółką nowe możliwości rozwoju.

Skonsolidowane przychody producenta poszyć samochodowych w pierwszej połowie 2019 roku wyniosły 81,6 mln zł, zysk operacyjny 630 tys. zł, EBITDA 3,7 mln zł, a zysk netto 43 tys. zł.

Na wyniki ciągle wpływa proces reorganizacji działalności. Przede wszystkim należy pamiętać, że pod koniec ubiegłego roku zostały sprzedane udziały w spółkach segmentu inżynieryjnego, co znacznie poprawiło naszą sytuację finansową, ale odbija się teraz na sprzedaży. Ponadto istotny wpływ ma także rezygnacja z nisko marżowych kontraktów oraz relokacja produkcji na Ukrainę. Celem na najbliższe półrocze jest dalsze ograniczanie kosztów, rezygnacja z nierentownych projektów i staranny dobór nowych pod kątem opłacalności – mówi Andre Gerstner, prezes zarządu Groclin S.A.

Prezes zauważa także, że poprawa sytuacji finansowej daje nowe możliwości rozwoju w nowych obszarach w ramach produkcji poszyć. Mowa tu zarówno o segmencie samochodów osobowych, jak i ciężarowych, autobusach i pociągach.

Coraz więcej firm zauważa, że jesteśmy godnym zaufania partnerem, który potrafi realizować najbardziej wymagające zamówienia terminowo i przy zachowaniu najwyższych walorów estetycznych i jakościowych, mimo prowadzonej restrukturyzacji. Obecnie jesteśmy w trakcie negocjacji z nowymi, potencjalnymi odbiorcami z sektora motoryzacyjnego i spodziewamy się, że niebawem dobiegną one końca – mówi Andre Gerstner.

notowania GROCLIN:
Zainteresowany spółką?
Zapraszamy do śledzenia profilu GROCLIN na Akcjonariat.pl

Zobacz inne aktualności