NOTOWANIA KLIENTÓW:
  1. Powrót

Jaguar Land Rover potwierdza chęć przedłużenia współpracy z dilerami British Automotive Holding

Spółki dilerskie Grupy BAH otrzymały od Jaguar Land Rover listy intencyjne potwierdzające wolę dalszej współpracy po zakończeniu umowy importerskiej w 2020 r.

Spółki dilerskie zależne od BAH S.A. dostały od Jaguar Land Rover Deutschland – firmy będącej centralą koncernu JLR na Europę – deklarację kontynuacji współpracy po 1 sierpnia 2020 r., kiedy to koncern JLR rozpocznie bezpośrednią sprzedaż importerską na terenie Polski. Intencja współpracy dotyczy Spółek już prowadzących działalność operacyjną jak również Spółki Projekt 07, która odpowiada za powstanie nowego salonu Grupy BAH w Warszawie, przy ul. Puławskiej.  

W naszej ocenie informacja ta jasno wskazuje na intencje JLR dotyczące polskiego rynku. Nasze salony odpowiadające za około połowę sprzedaży aut JLR w Polsce dostają zielone światło, aby kontynuować dynamiczny rozwój w nowej rzeczywistości biznesowej. Ich mocna pozycja rynkowa sprawia, że mogą być silnym partnerem dla importera, zarówno jeśli chodzi o sprzedaż, jak i o usługi serwisowe – komentuje Arkadiusz Rutkowski, prezes zarządu spółek dilerskich Grupy BAH.

Motywuje nas to do dalszej intensywnej pracy nad dostosowaniem należących do nas salonów do sprawnego i efektywnego działania jako grupa już stricte dilerska – dodaje. 

Otrzymane listy intencyjne określają jednocześnie wstępne warunki, jakie w celu zawarcia umów, powinny zostać spełnione, w tym m.in. przeprowadzenie przez JLR audytu finansowego spółek dilerskich BAH przed zawarciem umowy dilerskiej, oraz udzielenie gwarancji bankowej, akredytywy stand-by lub ubezpieczenia należności.

notowania British Automotive Holding:
Zainteresowany spółką?
Zapraszamy do śledzenia profilu British Automotive Holding na Akcjonariat.pl
KONTAKT DS. PR:
Błażej Dowgielski
+48 692 823 744
e-mail: b.dowgielski@makmedia.pl

Zobacz inne aktualności