NOTOWANIA KLIENTÓW:
  1. wyniki
  2. P.A. Nova
  3. ekspansja
  4. Powrót

P.A. Nova myśli o wyjściu za granicę

P.A. Nova w I półroczu 2016 r. osiągnęła blisko 72 mln zł przychodów, przy 75,6 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego. Zysk EBIT wzrósł do 25,2 mln zł z 16,7 mln zł, a zysk netto - do 14,7 mln zł z 9,4 mln zł. Firma, która do tej pory realizowała inwestycje budowlane na terenie całej Polski, myśli o wejściu na rynek niemiecki - poinformował na konferencji zarząd spółki.

 

W Niemczech jest bardzo duży rynek inwestycyjny i zastanawiamy się nad wejściem do tego kraju i realizacjami w formule design&build. Perspektywy są dobre - powiedziała prezesP.A. Nova Ewa Bobkowska.

 

Byłyby to pierwsze budowy za granicą w 29-letniej historii firmy. Spółka przygotowuje ponadto pierwszy projekt mieszkaniowy na 42 lokale w Krośnie. W ramach inwestycji ma być przebudowany obiekt na terenie dawnej huty szkła.

Wiceprezes Jarosław Broda wyjaśnił przyczyny tak dobrego wyniku netto - skok marży to efekt "transakcji jednorazowej po sprzedaży hali przemysłowej w Wilkowicach". Zysk netto z tej transakcji wyniósł 3,8 mln zł.

Spółka zamierza sprzedać jeszcze trzy obiekty. Dwie hale przemysłowe, które pierwotnie miał kupić fundusz Exeter, z którym P.A. Nova podpisała list intencyjny w listopadzie 2015 r., oraz halę produkcyjno-magazynową w Rzeszowie, której budowa zakończy się w IV kwartale 2016 r.

Na własny rachunek P.A. Nova realizuje natomiast dwa parki handlowe: w Sosnowcu (ma być gotowy w kwietniu 2017 r.) oraz w Kłodzku (III kwartał 2017 r.). Spółka buduje także kino w ramach swojej galerii w Przemyślu i rozbudowuje galerię w Kluczborku o dodatkowy lokal.

 

Prowadzimy obecnie, poza własnymi, osiem budów. W generalnym wykonawstwie w 2016 r. będzie nie gorzej niż rok temu. Na przyszły rok mamy już spory portfel - powinien być zdecydowanie lepszy - powiedział wiceprezes Jarosław Broda.

Portfel obiektów własnych P.A. Nova liczył na koniec I półrocza 11 obiektów (w tym 2 przemysłowe) o łącznej powierzchni najmu 110,1 tys. m2.

notowania P.A. Nova:
Zainteresowany spółką?
Zapraszamy do śledzenia profilu P.A. Nova na Akcjonariat.pl

Zobacz inne aktualności