NOTOWANIA KLIENTÓW:
  1. Powrót

Qumak będzie dostarczał sprzęt do ponad 50 jednostek administracji publicznej

Qumak w konsorcjum z Computeksem podpisał wartą maksymalnie 34,2 mln zł netto umowę ramową z Centrum Obsługi Administracji Rządowej na dostawę sprzętu IT.

Konsorcjum jest jednym z pięciu podmiotów, które w ciągu najbliższych 2 lat będą zapewniać podstawowe wyposażenia IT do ponad 50 jednostek administracji publicznej w tym do: ministerstw, urzędów czy inspektoratów.

Zamówienia będą obejmować dostawę  6200 komputerów stacjonarnych, około 4300 monitorów oraz blisko 2700 laptopów. Całkowity budżet COAR na ten cel to 34,2 mln zł netto.

- Dostawy sprzętowe to historycznie jeden z ważniejszych biznesów Qumaka. Obecnie stanowią one dużo mniejszy udział w naszych przychodach, ponieważ skupiamy się na kontraktach, które mogą przynieść możliwie wysokie zyski. Tego typu zamówienia są dla nas również korzystne z perspektywy cash flow, ponieważ nie wiążą gotówki na zbyt długi okres - mówi Wojciech Włodarczyk, p.o. prezesa Qumak S.A.

Warto odnotować, że podpisana umowa to drugie z rzędu duże zamówienie pozyskane w sektorze publicznym. To również jeden z sygnałów na ożywienie w tym segmencie, które w umiarkowanym stopniu widoczne jest od kilku miesięcy.

notowania Qumak:
Zainteresowany spółką?
Zapraszamy do śledzenia profilu Qumak na Akcjonariat.pl

Zobacz inne aktualności