NOTOWANIA KLIENTÓW:
  1. Powrót

Strategiczny produkt Biomedu Lublin podbija rynki zagraniczne

Producent wyrobów farmaceutycznych zarejestrował na Malcie jeden ze swoich strategicznych produktów - lek Onko BCG 100. To drugi europejski kraj, gdzie ten lek został dopuszczony do obrotu. Otwiera to możliwość nawiązywania relacji biznesowych z partnerami z krajów Afryki i Bliskiego Wschodu. Spółka jest jednym z niewielu producentów tego typu leków na świecie.

Onko BCG to jeden ze strategicznych produktów Biomedu Lublin. Według wielu specjalistów uważany jest za najskuteczniejszy środek wykorzystywany do leczenia nowotworów pęcherza. Przez pierwsze 3 kwartały 2019 roku sprzedaż Onko BCG wyniosła 1,5 mln zł, co stanowi niemal 6% w strukturze przychodów. Zdaniem zarządu potencjał eksportowy Onko BCG jest obiecujący.

Do tej pory Onko BCG 100 był zarejestrowany na Ukrainie i w Urugwaju. Wprowadzenie tego leku na rynek maltański jest przede wszystkim potwierdzeniem spełniania wysokich europejskich norm jakości, skuteczności i bezpieczeństwa tego leku. Otwiera to także drogę do rejestracji, udziału w przetargach oraz nawiązywania nowych relacji biznesowych w wielu innych regionach, gdzie wymagana jest rejestracja w przynajmniej dwóch krajach europejskich. Mowa tu głównie o państwach Afryki i Bliskiego Wschodu. Śmiało można powiedzieć, że Onko BCG to produkt o wysokim potencjale sprzedażowym. Zarówno ze względu na niewielką liczbę konkurentów na świecie, jak i wysoką jakość, która stawia nas w czołówce – mówi Marcin Piróg, Prezes Biomed Lublin S.A.

Jednym z głównych celów spółki jest stopniowe zwiększanie sprzedaży leku Onko BCG zarówno w Polsce, jak i za granicą. W tym celu w 2018 roku Biomed Lublin przeprowadził inwestycję, która istotnie zwiększyła możliwości produkcyjne spółki w zakresie leków typu BCG. Ponadto firma inwestuje również w badania i rozwój tych produktów, aby utrzymywać pozycję jednego z liderów rynku.

W ubiegłym roku spółka przeprowadziła gruntowną restrukturyzację. Od tego czasu Biomded Lublin sukcesywnie poprawia swoje wyniki i systematycznie spłaca zobowiązania układowe. Po trzech kwartałach 2019 roku przychody Biomedu Lublin wyniosły 26,4 mln zł (+13% r/r). Zysk netto uplasował się na poziomie 958 tys. zł (wobec -2 mln zł w r. ub.), a zysk operacyjny 3,43 mln zł (wobec 0,2 mln zł w r. ub.).

notowania BIOMED-LUBLIN:
Zainteresowany spółką?
Zapraszamy do śledzenia profilu BIOMED-LUBLIN na Akcjonariat.pl

Zobacz inne aktualności