NOTOWANIA KLIENTÓW:
  1. Powrót

Torpol ma kolejną umowę ze spółką Kombud

Giełdowa spółka zawarła umowę podwykonawczą z Zakładami Automatyki Kombud o wartości 24,8 mln zł netto.

Zlecenie dotyczy robót budowlanych oraz dokumentacji projektowej z zakresu sterowania ruchem kolejowym przy kontrakcie nr 219 na odcinku Szczytno-Ełk. Termin realizacji wyznaczono na wrzesień 2018 roku. W ciągu ostatniego roku Kombud zrealizował dla Torpolu dodatkowo zamówienia na dostawę elementów infrastruktury kolejowej o wartości około 15 mln zł netto (jako podwykonawca).

Torpol pozyskał kontrakt nr 219 na odcinku Szczytno-Ełk w ubiegłym roku. Jego wartość to prawie 290 mln zł, a termin realizacji ustalono na sierpień 2018 roku. W sumie spółka dysponuje portfelem zamówień o wartości ponad 3 mld zł netto. Zarząd oczekuje, że w tym roku przychody grupy przekroczą 1 mld zł przy marży brutto na sprzedaży w przedziale 4,5-5%.

Podpisaliśmy umowy o łącznej wartości około 3,64 mld zł netto (z czego ok. 3,32 mld zł przypada na Grupę Torpol). Do realizacji, tego rekordowego portfela, zamówiliśmy już około 80% potrzebnych materiałów podstawowych, dzięki czemu ograniczamy ryzyka wzrostu ich cen. Grupa wchodzi w ten rok w bardzo dobrej sytuacji finansowej, dysponując odpowiednimi zasobami kadrowymi, wysoce specjalistycznym sprzętem i właściwym zapleczem technicznym i organizacyjno-prawnym – mówił niedawno Grzegorz Grabowski, prezes Torpolu.

notowania TORPOL:
Zainteresowany spółką?
Zapraszamy do śledzenia profilu TORPOL na Akcjonariat.pl

Zobacz inne aktualności