NOTOWANIA KLIENTÓW:
  1. Powrót

TORPOL zawarł umowę na realizację przebudowy stacji Łódź Kaliska

W dniu dzisiejszym, na peronie stacji Łódź Kaliska, odbyło się uroczyste podpisanie umowy na wykonanie prac projektowych i robót budowlanych na stacji Łódź Kaliska w ramach projektu pn.: „Prace na liniach kolejowych nr 15, 16 na odcinku Łódź Kaliska – Zgierz – Kutno” oraz projektu pn.: „Dokończenie budowy wiaduktu wschodniego na stacji Łódź Kaliska”.

Przedmiotem zawartej umowy jest zaprojektowanie oraz kompleksowa przebudowa stacji Łódź Kaliska. Prace mają objąć m.in. rozbiórkę i wymianę torów, urządzeń sterowania ruchem kolejowym, sieci trakcyjnej i elektroenergetycznej oraz teletechnicznej, a także przebudowę  peronów i przejść podziemnych wraz z wykonaniem odwodnienia. Ponadto w ramach inwestycji dokończona zostanie także budowa wiaduktu wschodniego nad al.Bandurskiego, co ma docelowo zwiększyć przepustowość stacji Łódź Kaliska.

Wartość kontraktu wynosi ok. 406,8 mln zł brutto (330,7 mln zł netto), a termin jego realizacji został ustalony na 38 miesięcy od daty podpisania umowy. W pierwszym etapie, który potrwa około roku, Spółka przystąpi do prac projektowych oraz pozyskania odpowiednich pozwoleń,  po czym rozpoczną się główne prace budowlane.

Aktualny portfel zamówień spółki Torpol wynosi ponad 4 mld złotych.

notowania TORPOL:
Zainteresowany spółką?
Zapraszamy do śledzenia profilu TORPOL na Akcjonariat.pl

Zobacz inne aktualności